Lankytinos vietos Kroatijoje

Važiuojam į Kroatiją: ką derėtų pamatyti

Sv Jono Katedra

Kroatijoje gausu įvairių dalykų, kurie traukia turistus. Tai gamta, kultūra, architektūra. Nors ši šalis yra ganėtinai maža, tačiau lankytinų vietų joje yra iš tiesų daug. Tad kaip gi išsirinkti, sudėlioti prioritetus, kur
turėtumėte keliauti ir ką būtinai reikėtų pamatyti svečiuojantis Kroatijoje? Atsakymas paprastas – nuspręsti, ko norite iš savo kelionės į Kroatiją ir pagal tai susidėlioti vietas, į kurias ketinate vykti. Jūsų kelionė greičiausiai netruks mėnesį ar du, tad visų geriausių lankytinų vietų Kroatijoje tikrai neapvažiuosite, o tai
reiškia, kad kažką vis tik teks išbraukti iš savo kelionės maršruto. 

Šiame straipsnyje pateiksime jums sąrašą, kurios lankytinos vietos Kroatijoje yra verčiausios jūsų dėmesio, o jums tereikės išsirinkti ir nuspręsti, kas jus domina, o kas ne. 

Kur reikėtų nuvykti?

Jei esate meno ir architektūros gerbėjas, jums būtinai reikia nuvykti į Split, kur galėsite apsilankyti Kroatijos archeologinio paveldo muziejuje. Neapsigaukite dėl pavadinimo ir nemanykite, jog šiame muziejuje rasite tik įvairias iškasenas iš seniausių laikų – čia taip pat eksponuojami įvairūs eksponatai, vienaip ar kitaip susiję su istorija. Tuo pačiu, jei jau apsilankysite šiame muziejuje, galite užsukti ir į Meštrović galeriją, kurioje rasite daugybę šio menininko sukurtų 20-ojo amžiaus skulptūrų.

Galbūt mėgstate gamtą, gyvūnus? O ypač paukščius? Tuomet lankytinos vietos Kroatijoje tikrai turės ką jums pasiūlyti. Labai daug paukščių mylėtojų iš visos Europos atvyksta į Kroatiją vien tik tam, kad galėtų stebėti migruojančius paukščius. Net jei ir nesate didžiulis šios srities entuziastas, pasinaudodami proga ir besisvečiuodami Kroatijoje, galite išbandyti paukščių stebėjimą.

Brijuni nacionalinis parkas, tai puiki vieta pabėgti nuo visko ir pasiilsėti neužterštoje gamtoje. Šis parkas sudarytas iš 14 nedidelių salų. Kai kuriose iš jų galima net nakvoti ir mėgautis tokiomis pramogomis kaip golfas, ar pasivaikščiojimas po safari parką.

Galbūt dviračių takai ir negali būti paminėti, kaip lankytinos vietos Kroatijoje, tačiau užsiminti apie juos tiesiog būtina. Bene geriausias ir įspūdingiausias dviračių takų maršrutas yra įsikūręs Mljet nacionaliniame parke, tokio paties pavadinimo saloje. Čia galėsite pasivažinėti po miškus, alsuojančius tyru oru, net 2 gan nemažus ežerus, kurie yra ypač druskingi, ir žinoma nuostabia jūros pakrante. Jei mėgstate aktyvų poilsį ir pasivažinėjimą dviračiais, tai nuostabi vieta jums!

Nardymas

Kroatija yra puiki vieta ir tiems, kurie mėsta nardyti. Šioje šalyje yra keletas vietų, kuriose galite išsinuomoti nardymo įrangą ir panardyti specialiais maršrutais, kuriuose pamatysite nuskendusių laivų liekanas bei kitas įdomybes.

Didesni Kroatijos miestai

Dubrovnikas

Jūsų kelionė žinoma neapsieitų, be apsilankymo bent viename, kiek didesniame mieste. Tai gerokai praturtins jūsų įspūdžius ir visą kelionę. Bene geriausias miestas, kurį galima aplankyti kelionės į Kroatiją metu – tai Dubrovnikas. Ko gero tai yra pati garsiausia vieta visoje Kroatijoje. 

Dubrovniko senamiestis yra vienas įspūdingiausių visame Viduržemio jūros regione, kadangi čia stūkso didžiuliai viduramžių mūrai, atkeliavę net iš gūdaus 13-ojo amžiaus. Visai tai pagardina šūsnis didingų bažnyčių, kurios patiks ne tik tikintiems žmonėms, bet ir architektūros bei istorijos mėgėjams.

Keliautojams, kurie nori laiką praleisti aktyviai, bei tuo pačiu pakvėpuoti grynu oru, bene idealiausias variantas bus žygis į kalnus. Žinote kaip vadinasi pat didžiausias ir ilgiausias kalnynas Kroatijoje? Tai Velebit. Čia rasite net 2 nacionalinius parkus, kurie yra puikiai pritaikyti turistų žygiams.

Na ir kaip gi lankytinos vietos Kroatijoje galėtų apsieiti be sostinės – Zagrebo? Tai neabejotinai pats turtingiausias, tiek kultūra, tiek žmonių įvairove, miestas Kroatijoje. Čia rasite nuostabią architektūrą, galybę muziejų ir galerijų, nuostabius restoranus, keletą didelių parkų ir sodų. Šis miestas reikalauja sau
atskiros temos, kad būtų galima aptarti visas lankytinas vietas būtent jame. Bet mes to nedarysime, užtenka pasakyti tik tiek – apsilankykite Zagrebe ir veikla pati jus susiras. Jums neteks vaikščioti nuo vieno kampo prie kito, galvojant kur būtų galima ką nors pamatyti ir nuveikti – šis miestas tiesiog gyvas ir įtraukiantis į savo šurmulį kiekvieną žmogų.

Lankytinos vietos Kroatijoje toli gražu neapsiriboja tuo, kas buvo išvardinta aukščiau, tačiau tai yra bene svarbiausi ir gražiausi dalykai, kuriuos galima pamatyti nuvykus į Kroatiją.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *