Lankytinos vietos Norvegijoje

20 lankytinų vietų Norvegijoje, kurias turėtumėte pamatyti

Norvegija yra iš tiesų nuostabi šalis kurioje galima aplankyti daug įsimintinų vietų, kurios praplės jūsų akiratį ir praturtins gyvenimą, o prisiminimais iš savo kelionės į Norvegiją galėsite džiaugtis dar ilgus metus. Kur vyksite ir ką aplankysite, reikėtų nuspręsti dar prieš išvykstant iš Lietuvos. Susiplanuokite savo kelionę į Norvegiją pagal asmeninius poreikius ir pageidavimus, taip ji bus iš ties įdomi ir aktuali būtent jums. Daug Kelionių agentūrų siūlo patrauklius maršrutus, kuriuose lankytinos vietos Norvegijoje atsiskleidžia visu gražumu, jums belieka išsirinkti vieną iš jų ir pakuotis daiktus į kelionę! Tačiau, kad pasirinktumėte teisingai, visų pirma jums reikia nuspręsti, ką norėtumėte pamatyti ir kas jus domina. Būtent su šiuo tikslu, jums pateiksime sąrašą su 20 lankytinų vietų Norvegijoje, kurios tikriausiai jus sudomins ir sukels norą apsilankyti.

Sąrašą pradėti tikriausiai reikėtų su keliomis vietomis iš gamtos, tačiau pirmiausiai susiskirstykime visą šalį regionais, taip lengviau bus suprasti – kur ir ką galima rasti. Regionai bus tokie – rytų Norvegija, pietų Norvegija, Centrinė Norvegija , Šiaurės Norvegija ir Norvegijos fiordai.

Centrinėje Norvegijoje yra dvi lankytinos vietos, apie kurias jūs turėtumėte žinoti. Visų pirma, tai Røros miestelis ir jį supanti gamta. Mažas jaukus miestelis, įsikūręs kalnų apsuptyje, yra tikriausiai vienintelis toks Pasaulyje vario kasyklos miestelis, autentiškai sudarytas vien tik iš medinių pastatų. Šioje vietoje, vienu metu galėsite grožėtis nuostabia Norvegijos gamta, bei taip pat prisiliesti prie vario kasybos istorijos. Kita vieta, centrinėje Norvegijoje, kurią vertėtų aplankyti jūsų kelionės į Norvegiją metu – Nidaros Katedra. Viduramžiais tai buvo viena iš svarbiausių piligrimų vietų visame Pasaulyje. Tai pati įspūdingiausia katedra, taip smarkiai nutolusi nuo Romos. Jos viduje, galima pastebėti ir reformacijos pėdsakų. Tai iš ties įspūdingas statinys, kuris sužavės kiekvieną architektūros mylėtoją.

Lankytinos vietos rytų Norvegijoje yra ne ką mažiau įspūdingos. Velmunden vietovė yra tiesiog rojus visiems kanojų mylėtojams. Visą teritorija yra apsupta dviejų ežerų – Randsfjord ir Sperillen. Tuo metu, kai jūs mėgausitės kanojomis, jauniausieji šeimos nariai galės įsikūnyti į indėnus, kadangi visa gamta šioje saloje yra praktiškai nepaliesta žmogaus rankų. Čia rasite nesuskaičiuojamą galybę maršrutų kanojoms, kurie suteiks jums naujų įspūdžių, o gal net ir adrenalino. Jei kanojos ir aktyvus laisvalaikis jums ne prie širdies, galite pasisemti ir šiek tiek istorijos žinių – aplankykite senovinius kaimelius, kuriuos įkūrė suomiai. Klausiate, kaip gi Norvegijoje atsirado Suomiški kaimeliai? Prieš 400 metų, kuomet Suomijoje siautė badas, labai daug jų emigravo į kaimyninę šalį Norvegiją ir čia įkūrė ištisus kaimus. Kita vieta, rytų Norvegijoje, nusipelnanti jūsų kelionės laiko – Oscarborgo tvirtovė. Istorijos mylėtojai tikrai pažįsta šią vietą – ji suvaidino svarbų vaidmenį, kuomet Norvegija kovojo prieš nacių okupaciją. 1940 metų balandžio 9 dieną, būtent iš šios tvirtovės buvo paleistos torpedos ir patrankų sviediniai, kurie nuskandino vokiečių sunkiosios artilerijos laivą „Blücher“. Taip norvegai laimėjo pakankamai laiko, kad karalius Haakonas VII ir didžioji dalis vyriausybės spėtų pasitraukti į šiaurę, iš kurios jie iškeliavo į Londoną ir iš ten tęsė savo kovas prieš nacių okupaciją.

Paskutinė, bet ne ką ne mažiau įspūdinga lankytina vieta rytų Norvegijoje yra Femundsmarka regionas. Ši vietovė yra kur kas atšiauresnė nei Velmunden ir labiausiai patiktų ir tiktų ekstremalius išbandymus mėgstantiems keliautojams. Ji yra visai šalie Švedijos sienos, tad užsukti čia galimą net jei ir keliaujate ne į Norvegiją, o į Švediją. Šis regionas atstos ir bus ne ką mažiau įspūdingas nei Aliaska.

Lankytinos vietos Norvegijoje toli gražu nesibaigia šiomis jau paminėtomis vietovėmis. Judame toliau ir pažiūrėkime, ką gi gali mums pasiūlyti pietinė Norvegijos dalis. Į ją nukeliauti iš Lietuvos yra arčiausia ir paprasčiausiai, tad lankytinos vietos Norvegijos pietuose lietuviams yra tikriausiai pačios aktualiausios. Egzotiška Setesdalen slėnio atšaka yra vienas gražiausių gamtos kraštelių ne tik pietų, bet ir visoje Norvegijoje. Čia rasite įspūdingas kalvas ir girias, po kurias romantiškai pasivaikščioti bus iš tiesų didžiulis malonumas. Krantinės kelias iš Mandal į Hafrsfjord miestą yra dalis Šiaurės jūros dviračių maršruto. Jei esate dviračių mėgėjas, tai šauni vieta, į kurią patartina ne eiti pėsčiomis, o atminti su dviračiu. Tarp kitko, Šiaurės jūros dviračių maršrutas yra ilgiausias Pasaulyje – 6000 kilometrų. Norvegijos pakrante jūs galėsite nukeliauti per 250 kilometrų. Kita vieta, kurią norėtume jums pristatyti, tai pietų Norvegijos salynas. Čia yra išsidėstę tūkstančiai mažų akmenuotų salelių. Kiekviena iš jų, šiltuoju metų laikotarpiu gali tapti rojaus kampeliu saulės mylėtojams. Taip pat, ši vieta labai patiks jūros baidarininkams. Nesvarbu, ar esate šios srities ekspertas, ar dar tik pradedantysis, tačiau čia visada rasite ką veikti. Be to, jei mėgstate vandenį bei plaukiojimą, jums būtinai reikia apsilankyti ir praplaukti Telemark kanalu. Vos per porą valandų, su valtimi nuplauksite iš vieno Norvegijos miesto į kitą bei pasigrožėsite daugybe pasakiškų gamtos vaizdų. Tęsiant temą apie vandenį, yra dar kelios lankytinos vietos Norvegijoje, kurias galima aplankyti ir pamatyti labai daug tyro vandens. Viena iš jų yra būtent pietų Norvegijoje, tai Rjukan miestelis. Jame rasite daugybę didingų krioklių ir juos pažabojančią didžiulę hidroelektrinę . Ši vieta simbolizuoja Norvegijos didybę – kaip skurdi ir vargana žvejų bei fermerių tauta, savo sunkiu darbu ir pramonės pasiekimais tapo vienais Pasaulio lyderių. Štai ir visos lankytinos vietos pietų Norvegijoje. Jei jums jų nepakanka, eime toliau ir išsiaiškinkime, ką gero galima rasti Norvegijos fjorduose ir šiaurės Norvegijoje.

Tikriausiai jau nutuokiate, kad Norvegijos fjorduose jus pasitiks nuostabi gamta. Vienas iš jos pavyzdžių – fjordų alėja, vedanti į Trollheimen miestelį ir Dovre kalnus. Fenomenali galimybė pavaikščioti po šį regioną bei pakopinėti kalnais, jus visiškai nieko nekainuos, tačiau į jūsų atmintį įstrigs daugeliui metų. Stadtlandet ir Vagsoy miesteliai labai patiks banglentininkams, o be to čia rasite įspūdingo senovinio vienuolyno griuvėsius bei net tris švyturius, kuriuose galėsite apsistoti. Neabejotina, kad iš jų atsiveria nuostabūs horizonto vaizdai – svajonių vieta keliautojams prijaučiantiems fotografijai.

Persikelkime į šiaurę ir pažiūrėkime, kokios lankytinos vietos Norvegijoje laukia mūsų šiame regione. Pradėkime nuo taško, labai nutolusio į šiaurę – tai šiaurinė Norvegijos siena. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kas gi įdomaus gali slypėti tokiame atokiame kampelyje? Čia susipina įvairios kultūros, kurios domina turistus iš viso Pasaulio. Šioje vietovėje rasite ir protestantų ir katalikų bažnyčių. Būtent dėl rusų įtakos čia ir galite išvysti protestantų cerkves. Taip pat visai netoliese yra kaimelis „mix’as“ – suomiško ir norvegiško žvejų kaimelio mišinys. Taip pat, galėsite pasigrožėti gamta nacionaliniame parke.

Gjesvær žvejų kaimelis patiks visiems, besidomintiems senovės kultūra etnologija. Ši vietovė puikiai įkūnija senovinę vikingų dvasią. Lyngen alpės yra vieta, kurioje derėtų apsilankyti tik tikriems, užkietėjusiems ekstremalams. Pasaulio žemėlapyje ši vieta jau yra įrašyta kaip pašėlęs gamtos kampelis, kuriame jūs galite ekstremaliai paslidinėti ir panardyti. Jei jums dar nepabodo žvejų kaimeliai, aplankykite dar vieną – Hamn i Senja. Jis turi labai gilią pramonės istoriją. 1882 metais čia buvo įvesta elektra! Ją tiekė viena iš pirmųjų hidroelektrinių visame Pasaulyje, kuri buvo sukurta specialiai tam, jog elektra aprūpintų nikelio kasyklą. Taip pat verta aplankyti toliausiai nuo Norvegijos krantų nutolusias salas – Reine Sørvågen, Å, Værøy ir Røst. Nepamanykite, jog dėl to, kad jos yra labiausiai nutolusios, jos yra atsilikusios nuo gyvenimo. Anaiptol, šiose salose gyvenimas sukasi gana didžiuliu tempu ir viskas dėl žvejų, kurių čia gyvena iš ties daug. Dar keletas salų – Træna ir Myken salos. Šiose salose žmonės gyvena jau per 6 tūkstančius metų. Gausu įvairaus kultūrinio ir gamtos paveldo.

Na ir pabaigai, dar vienas gamtos kampelis. The Vistenfjord . Šiame kaimelyje taip pat rasite daug senosios istorijos, kadangi žmonės čia medžioja ir žvejoja jau nuo neatmenamų laikų, o apie tai byloja jų paliktas paveldas.

Kaip matote, lankytinos vietos Norvegijoje, visose jos dalyse, yra vienodai stulbinančios. Visai nesvarbu kur benuvažiuotumėte – ar į šiaurę ar į pietus, visur bus į ką pažiūrėti ir ką aplankyti. Svarbiausia tinkamai susiplanuoti savo kelionę ir visur suspėti, juk ką pamatyti ir nuveikti čia yra tiek daug!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *