Lankytinos vietos Portugalijoje

Planuojate kelionę į Fernando Magelano ir Vasko da Gamos šalį, lepinančią smaragdiniai Algarvės vandenimis, stebinančią raudonais Madeiros stogais, raminančią Belemo baltumu Azoro žaluma? Puikus pasirinkimas, tačiau veiklų ir lankytinų vietų pasirinkimas toks platus, kad susiplanuoti kelionę gali tapti tikru iššūkiu. Jei vykstate į tokią įvairiapusę šalį kaip Portugalija, turbūt nesiruošiate viso savo laiko praleisti viešbučio kambaryje ar baruose ir parduotuvėse, tad būtina skirti šiek tiek laiko geriausių lankytinų objektų išsirinkimui.

Atsižvelgdami į įvairių socialinių tinklapių vartotojų vertinimus ir reitingus internete, sudarėme nedidelį sąrašą Portugalijos „perliukų“, kuriuos būtina pamatyti lankantis šioje šalyje ir kuriuos aplankius čia norėsis grįžti vėl ir vėl. 

Belemas

Jei atradimų amžius nuolat jus domino ir neleido nurimti vaizduotei, privalote apsilankyti Beleme, kur Magelanas ir Vaskas da Gama ruošėsi savo atradimų kelionėms. Stulbinantis pasirinkimas kultūrinių objektų, vieni įspūdingiausi Lisabonos istorinių monumentų, paletė širdį tirpdančių uosto vaizdinių – šiais dalykais garsėja daugiausiai turistų susilaukianti Belemo teritorija. Klasiškas sniego baltumo Hieronymites vienuolynas leidžia savo lankytojams pajusti 15-ame amžiuje vyravusio atradimų troškimo dvasią. Norėdami gauti maksimumą, aplankykite Belemo bokštą, Maritimo muziejų ir Atradimų monumentą.

Azoras

Magiškasis gėlėmis nusėtas rojus su žaliuojančiais paplūdimiais miegančiais kaimais, svajingomis lagūnomis ir apskritai pasakišku kraštovaizdžiu užima beveik 1500 kilometrų Atlanto vandenyno pakrantės, priklausančios Lisabonai. Unikalus švento Migelio kraštovaizdis tarsi Šveicarijos ir Havajų derinys, nuolat džiuginantis tradiciniais festivaliais. Pasakiška gamta, nenusakomas žmonių šiltumas bei tradicinių festivalių šėlsmas priverčia pajausti, kad gyvenimas išties gražus, nebent laiką norite leisti prabangiame kurorte, kas tarp kitko, čia taip pat nėra problema.

Okeanariumas

Tai vienas iš 1998 metais įkurtų objektų skirtų pasaulinei Lisabonos parodai ir yra antras pagal dydį akvariumas visame pasaulyje. Stulbinanti akmens ir stiklo struktūra supa apleistų Atlanto, Ramiojo, Indijos  ir Antarkties vandenynų ekosistemų imitacijas. Okeanariumo pagrindas – gigantiškas penkis milijonus litrų vandens talpinantis akvariumas, kuris pristato visus vandenynus kaip vieną. Tai objektas, kurį tiesiog privaloma pamatyti. Okeanariumas turbūt pati geriausia animuota, iliustruota ir jūros garsais papildyta mokykla apie vandenyje esančią ekosistemą ir tai, kas vyksta vandenyno gilumoje.

Bairro Alto

Lisabonos kultūros ir bohemos širdis bei apsipirkinėtojų meka turbūt yra puikiausias trumpas apibūdinimas Bairro Altorajonui. Dieną ganėtinai ramios gatvės, naktį virsta viena iš labiausiai pašėlusių vakarėlių zonų visoje Europoje. Originalūs barai, klubai, grafičiais dekoruoti fasadai, Lisabonos muzikos subkultūrų atstovų pasirodymai ir tikri vakarėlių liūtai padės pažinti tikrą naktinį gyvenimą.

Guimaraes

Istorinė Portugalijos sostinė yra mažas miestelis šiaurės vakarų regione. Jis didžiuojasi nuostabia praeitimi, kuri atsispindi žavingoje miesto architektūroje, įskaitant tokius pastatus kaip 10-ojo amžiaus pilis ir daugybę 15-19 amžių gyvenamuosius namus. 2012 metais Portugalijos vyriausybė šį miestą išrinko Europos kultūros sostine. Duko rūmai, Nossa Senhora da Oliveira bažnyčia ir įspūdingi šventos Klaros vyrų ir moterų vienuolynai suteiks galimybę išvysti nepamirštamus vaizdus.

Sintra ir nacionaliniai Penos rūmai

“Turiu pripažinti, kad Sintros kaimas Estremaduroje yra pati gražiausia vieta pasaulyje” – laiške draugui rašė 1809 metais karalius Baironas ir jei darysime prielaidą, kad geri dalykai laikui bėgant tampa dar geresniais, suprasime kodėl UNESCO pripažino šią vietovę tikru brangakmeniu ir įtraukė į kultūrinio paveldo sąrašą. Svarbiausias Sintros miestelio akcentas – nacionaliniai Penos rūmai, kuriuos pakėlę akis matysite būdami bet kuriame vietovės krašte. Būdami rūmuose ar šalia jų gausite priešingą efektą – nuo gana aukštos kalvos matysite visą Sintros kaimelį.

Švento Chorchės pilis

Ši pilis strategiškai pastatyta ant vienos iš aukščiausių Lisabonos kalbų. Pilies amžius siekia ankstyvuosius viduramžius, kuomet ji buvo naudojama apsisaugojimui nuo priešų. 1755 metais praūžus žemės drebėjimui ji buvo beveik visiškai sugriuvusi, tačiau 1940 ją atstatė ir pilis tapo viena iš pagrindinių turistų lankomų vietų Portugalijoje. Iš pilies atsiveria nuostabus vaizdas: galite matyti didžiąją dalį Lisabonos, iš viršaus apžvelgti architektūrą, matyti kitas didingas šio miesto pilis.

Nacionalinis Azulejo muziejus

Šis angliškai šnekančių lankytojų tarpe Tile Museum pavadinimu žinomas muziejus yra vienas iš populiariausių lankytinų objektų visoje Portugalijoje. Jame rasite nuostabią įvairių meno dirbinių kolekciją, kurių sukūrimas siekia 15-ą amžių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *