Lankytinos vietos Prancūzijoje

Eifelio bokštas

Pažintinės kėlionės į Prancūzijąyra vienas populiariausių užsakymų kelionių agentūroms. Nieko nuostabaus, juk visos pagrindinės lankytinos vietos Prancūzijoje patenka į populiariausių vietų pasaulyje topus. O šalyje yra tiek daug ką pamatyti, kad greičiausiai vienu vizitu nespėsite to padaryti: reikės grįžti dar keletą kartų.

Tam, kad po pirmo vizito noras grįžti būtų kuo stipresnis, paruošėme, mūsų akimis, įdomią ir vertingą programą, kurioje pagrindinės lankytinos vietos Prancūzijoje yra geriau aprašytos.    

Eifelio bokštas

Eifelio bokštas

Pats žymiausias statinys Prancūzijoje ir Europoje. Specialiai jį pamatyti kasmet atvyksta apie 10 milijonų žmonių (tarp jų pernai buvo ir žymus Lietuvos pigių kelionių ekspertas Makalius). Eifelio bokštas stūkso Paryžiaus centre, tad kitos žymiausios lankytinos vietos Prancūzijoje, tokios kaip Luvras ar Eliziejaus laukai, bus visai šalia.

Bokštas buvo baigtas statyti 1889 metais vokiečių kilmės inžinieriaus Dižono Gustavo Eifelio. Jo pastatymui prireikė 2 metų 2 mėnesių ir 5 dienų. Kai kurios kitos lankytinos vietos Prancūzijoje buvo statomos ir kelis šimtmečius (nekalbant apie gamtos kūrinius), tad Eifelio bokštas atsirado santykinai greitai. Bokšto aukštis – 300 metrų. Jis buvo aukščiausias statinys pasaulyje iki 1931 metų. Bokštas yra perdažomas kartą į septynerius metus ir tam prireikia 60 tonų dažų.

Triumfo arka

Triumfo arka

Lankytinos vietos Prancūzijoje sąraše šis architektūrinis paminklas yra dėl savo stiprios istorinės reikšmės: jis skirtas pagerbti kovotojus už Prancūziją ir jos laisvę. Kiekviename kvadratiniame paminklo metre yra įamžinti visi kovoti karai ir generolai. Šią arką-paminklą pastatė pats Napoleonas.

Triumfo arka ribojasi su pačia nuostabiausia aveniu pasaulyje – Eliziejaus laukais. Bet kuriuo paros metu šios lankytinos vietos Prancūzijoje takus mindžioja aibė žmonių. 

Luaros slėnis

Turistai, kelionės į Prancūziją metu pamatę Paryžių, vėliau renkasi Luaros slėnio vietoves. Šis centrinis šalies regionas yra it vienas didelis lankytinos vietos Prancūzijoje aikštynas: slėnis yra užpildytas skirtingų 400 pilių, kurios istoriškai ir kultūriškai be galo svarbios ir Prancūzijai, ir visam pasauliui. Daugelis jų įtrauktos į UNESCO globojamų objektų sąrašą.  

Pateikiame kai kurių pilių nuotraukas:

Alpės

Pačios ekstremaliausios lankytinos vietos Prancūzijoje yra Alpių kalnuose. Čia yra įsikūrę geriausi slidinėjimo kurortai Prancūzijoje ir Europoje: CourchevelMeribelVhal Thorens,La TaniaSaint Martin de Bellevile ir kiti. Aukščiausia Alpių viršūnė yra Mont Blanc (Monblanas) – 4810 metrų.

Versalio rūmai

Šį objektą, kelionės į Prancūziją metu, aplankyti verta dėl aplink rūmus esančių sodų ir parkų. Nepakartojamai atrodo ir pati pilis, kurioje kažkada buvo įsikūręs Liudvikas XVI su savo garsiąja žmona Marija Antuanete.

Versalio rūmai stūkso Paryžiaus priemiestyje, tad jei keliausite į šalies sostinę, būtinai į savo lankytinos vietos Prancūzijoje žemėlapį įtraukite šį objektą.

Daugiau nuotraukų:

Disneilendas

Lankytinos vietos Prancūzijoje dažniausiai atitinka suaugusiųjų skonį. Tačiau yra viena magiška vieta šalia Paryžiaus, kuri atsvers visus taip nuobodžiai vaikams atrodančius muziejus ir meno galerijas. Taip, tai Disneilendas.

Nors bilietai į šį parką yra brangūs (žiūrėkite straipsnį „kainos Prancūzijoje“), o eilės prie geriausių atrakcionų didelės, tačiau, nepaisant visko, jūsų mažiausieji neabejotinai liks euforijoje.

Turėkite omenyje, kad kai kurios vietinės agentūros siūlo vaikų vežimo į Disneilendą paslaugas. Tad jei lankytinos vietos Prancūzijoje ir Paryžiuje žavi taip stipriai, kad nesinori nuo jų atitrukti, galite paieškoti tų, kurie pasirūpintų jūsų vaikų užimtumu.

Daugiau nuotraukų:

Dievo motinos katedra

Dievo motinos katedra

Ši viena seniausių katedrų Prancūzijoje yra bene reikšmingiausias išlikęs ankstyvosios gotikos statinys. Dievo motinos katedra priklauso tai retai lankytinos vietos Prancūzijoje kategorijai, kur siūlomos nemokamos ekskursijos su gidu įvairiomis kalbomis (tiesa tik kai kuriomis savaitės dienomis).

Šios katedros statyba truko net apie 200 metų (1163 m. -1345 m.)! Ji pastatyta iš akmens ir medžio. Vienu metu pamaldose gali dalyvauti apie 9 tūkstančius žmonių.

Luvras

Tai seniausias ir daugiausiai eksponatų turintis muziejus pasaulyje. Šios lankytinos vietos Prancūzijoje ekspozicijų salėse pamatysite virš 38 000 kūrinių (muziejaus patalpose iš viso saugoma 10 kartus daugiau eksponatų – apie 400 tūkst.).

Žymiausias Luvro meno kūrinys – Leonardo Da Vinči paveikslas „Mona Liza“. 

Kad patektumėte į Luvrą, dažniausiai turėsite laukti ilgoje eilėje. Tačiau jeigu domitės senovės, viduramžių ir renesanso istorija, šis muziejus jums padarys didesnį įspūdį nei pats Eifelio bokštas.

Daugiau nuotraukų:

Sen Mišelio kalnas-sala („Mont-Saint-Michel“)

Vienas unikaliausių lankytinos vietos Prancūzijoje pavyzdžių. Čia stūkso garsusis benediktų vienuolynas. Sen Mišelio kalnas tampa sala per šios vietovės dėsningus potvynius. Šioje saloje gyvena 42 pastovūs gyventojai.

Šios lankytinos vietos Prancūzijoje nebūtų, jei ne vienam Avranšo vyskupui apsireiškęs arkangelas Mykolas. Legenda byloja (nors šis faktas įrašytas ir į kai kuriuos rimtus istorinius dokumentus), kad apsireiškęs Mykolas įsakė kalno pačioje viršūnėje pastatyti koplyčią. Vyskupas taip ir padarė. Laikui bėgant aplink koplyčią susikūrė didelis vienuolynas, kuris yra įtrauktas į UNESCO pasaulinį paveldą.

Atliktos apklausos parodė, kad Sen Mišelio kalnas-sala yra antras iš lankytinos vietos Prancūzijoje objektų, kuriuo prancūzai labiausiai didžiuojasi (pirmas – Eifelio bokštas).

Daugiau nuotraukų:

Žydrasis krantas (Viduržiemio jūros pakrantė)

Tai 560 mylių plotas, kuriame išsidėstę geriausi Prancūzijos paplūdimiai: Nica, San Tropezas, Juan Les Pins, Kanai ir kiti. Į šį lankytinos vietos Prancūzijoje sudėtį yra įtraukiamas ir kazino karalius Monakas, nors tai ir yra atskira valstybė (nykštukinė).

Žmonės, kurių kelionės tikslas yra pailsėti tiesiogine to žodžio prasme, visada renkasi šį saulėtąjį paplūdimių regioną, kuris nėra toks turtingas istoriniais ir architektūriniais paminklais kaip, pavyzdžiui, Paryžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *