Lankytinos vietos Škotijoje

Net ir tokia sąlyginai nedidelė šalis, kaip Škotija (lyginant su kitomis Europos turizmo milžinėmis), gali pasiūlyti daug lankytinų vietų ir įspūdingų vaizdinių ir renginių, kiekvienam keliauti mėgstančiam žmogui. Kadangi pasirinkimų yra labai daug ir labai įvairių, pabandysime išvardinti jų kuo daugiau ir kuo įvairesnių, nesusikoncentruoti į vieną vietą. Lankytinos vietos Škotijoje yra tikrai gausios, kaip tokiai mažai valstybei. Jūs galite pasirinkti, kur norite keliauti – į miestą, kaimą, aukštumas, žemumas, muziejus ar įvairius renginius. Viskas priklauso nuo jūsų poreikių ir norų, bei finansinių galimybių, įvairovės lankytinos vietos Škotijoje tikrai turi pakankamai. Kelionėje po Škotiją pažinsite ne tik jos nuostabią gamtą ir kultūrą, bet ir žmones, kurie yra iš ties malonūs. Galbūt net užmegsite naujų ryšių. Tai neturėtų būti sudėtinga, nes jums nereikės laužyti liežuvio stengiantis pasakyti vieną ar kitą žodį kokia nors sudėtinga europietiška kalba, užteks vien normalių anglų kalbos žinių.

Lankytinos vietos Škotijoje tikriausiai prasideda su dideliais miestais, galbūt sostine. Taigi, kiek laiko turėtumėte praleisti Edinburge ir ką reikėtų jame apžiūrėt? Atsakymas labai konkretus – bent jau dviejų dienų. Dvi dienos yra minimalus laikotarpis kurio jums užteks minimaliai susipažinti su miestu ir jo įžymybėmis, jei esate patyręs keliautojas ir jums neiškils jokių nenumatytų keblumų. Visais kitais atvejais, jums prireiks daugiau nei dviejų dienų. Užsisakykite viešbutį savaitei Edinburge ir jums tikrai neteks nuobodžiauti, visada turėsite ką aplankyti ir sužinoti ką nors naujo. Nepagalvokite, kad lankytinos vietos Škotijoje yra susitelkusios tik Edinburge ir išvažiavus iš jo nieko gero nebepamatysite. Ne, taip tikrai nėra, tiesiog Edinburgas yra įspūdingas miestas nusipelnantis pagyrų. Tačiau pradėkime nuo pradžių – pirmiausiai Edinburgo įžymybės, o po to persikelsime prie kitų Škotijos lankytinų vietų. Edinburgas tiesiog dvelkia senovės dvasia, tad romantikai ir istorijos mylėtojai tikrai atgaivins savo sielas šiame mieste. Jame gausu senovinių pilių, skaičiuojančių jau ne pirmą šimtmetį. Viena iš tokių pilių, kurią aplankyti yra būtinybė, o be jos lankytinos vietos Škotijoje praktiškai neapsieitų, tai yra Edinburgo pilis. Turistams įmanoma patekti į jos vidų, tad galėsite viską atidžiai apžiūrėti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus, kitaip sakant paliesti istoriją. Įžengę į vidų, visada karts nuo karto nepamirškite pakelti akių į lubas, kadangi šios yra iš tiesų įspūdingos, sukuriančio didybės efektą. Kuomet išeisite iš pilies, nusileiskite nuo jos piliakalnio ir atsidursite visai šalia nacionalinio Škotijos muziejaus, dar vieno objekto, kurį pamatyti tiesiog privalu. Lankytinos vietos Škotijoje be muziejų taip pat būtų niekas. Pasistenkite nepasiklysti šiame muziejuje, nes vos tik išėjus iš pagrindinės jo salės, prasideda labirintas, kuris jums tikriausiai turėtų patikti. Apžiūrėjus pilį ir muziejų, tikriausiai būtų visai neblogai pasidairyti į meną ir aplankyti nacionalinę Škotijos galeriją. Visai šalia jos rasite kavinę, kurioje vyrauja tradicinė Škotiška tema, tad galėsite joje pavalgyti ir šiek tiek atsipūsti nuo vaikščiojimo. Lankytinos vietos Škotijoje neturėtų būti paliktos ir be Karališkojo botanikos sodo, kuris garsėja savo įspūdingais eksponatais. Garsiausi ir įspūdingiausi yra atvežti iš tolimųjų rytų, tad jums tikrai būtų įdomu tai pamatyti. Sakote, kad jau gana Edinburgo? Gal ir jūsų tiesa, kad tinkamai apžiūrėtumėte visas šias išvardintas vietas, jums prireiks nemažai laiko, tačiau kad ir kokie išsekę būtumėte, būtinai aplankykite Edinburgo naujamiestį ir jūsų širdis tikrai atsigaus, galbūt norėsite sugrįžti atgal į miesto širdį ir dar valandėlę paklajoti po iš tiesų, užburiantį Edinburgą.

Kaip jau minėjome anksčiau, lankytinos vietos Škotijoje neapsiriboja vien Edinburgu. Šioje nors ir nedidelėje, bet įspūdingoje šalyje, galite aplankyti kur kas daugiau nei tą vieną miestą. Žinoma, jei atvykę į Škotiją nenorite daug klajoti ir keliauti, pakaks apsistoti savaitėlei Edinburge ir esame įsitikinę, kad pamatysite tikrai daug gražių dalykų ir patirsite be galo daug įspūdžių, tačiau jei esate pasiryžęs iki galo ištyrinėti Škotiją ir turite tam galimybes (lėšas ir laiką), tuomet tikrai neturėtumėte apsiriboti vien tik Edinburgu. Lankytinos vietos Škotijoje į savo sąrašą įtraukia ir daugiau įspūdingų didelių miestų, pavyzdžiui,

Glazgą. Glazgas galbūt neturi tokios senos ir gilios istorijos kaip Edinburgas, tačiau jis yra puikus miestas apsipirkinėjimams ir šiuolaikiškesnėms pramogoms. Vienu žodžiu, jis labiau skirtas jaunesnei, labiau pašėlusiai auditorijai. Užtenka pamatyti vieną iš šių miestų, Edinburgą arba Glazgą, nabūtina keliauti į abu juos. Tai užimtų per daug laiko, o efektas būtų mažesnis. Geriau išsirinkite vieną iš šių miestų gigantų, kurį norite aplankyti, pagal savo poreikius, o po to vykite į kitas Škotijos vietoves.

Lankytinos vietos Škotijoje nebūtų visiškai pilnavertės, jei nepaminėtume Šv. Valentino dienos. Ji čia yra labai smarkiai švenčiama, įsimylėjeliai iš viso Pasaulio plūsta į įvairias Škotijos vietas atšvęsti šios dienos. Jei ne per pačią Šv. Valentino dieną, tai bent pavasarį, nuvykite su savo mylimuoju į romantika alsuojančią Škotiją ir turėsite garantuotai gerą laiką dviese.

Na ir kaip gi galėtų lankytinos vietos Škotijoje apsieiti be Lochneso ežero ir garsiosios pabaisos? Būtinai ten nuvykite, net jei netikite ta legenda. O jei tikite, pajusite nuostabią mistišką ten tvyrančią atmosferą. Tik nepamirškite pasiimti savo filmavimo kameros, tuo atveju, jei Lochneso pabaisa sugalvotų išlysti į viršų ir pasisveikinti su jumis.

Tikimės, kad visos lankytinos vietos Škotijoje jums patiks ir turėsite gerą laiką aplankydami svečią šalį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *