Lankytinos vietos Suomijoje

Kontrastai yra puikiausiai Suomiją apibūdinantis dalykas. Tiek jos gamta ir klimatas, tiek žmonės ir kultūrą yra be galo kontrastingi. Jei jums patinka dinamika, įvairūs skirtingi reiškiniai, tuomet jums patiks ir lankytinos vietos Suomijoje. Kontrastų pilną kultūrą ir aplinką kuria ne kas kitas, o patys Suomijos žmonės, kurie taip pat yra kontrastingi. 

Čia, naujausiųjų kompiuterinių technologijų inžinierius ir bohemos atstovas gyvena vienas šalia kito, ir visuomet suranda bendrą kalbą. Tai sukuria ypatingą atmosferą, kurią turi visos lankytinos vietos Suomijoje. Tik šioje šalyje galite išvysti taip puikiai tarpusavyje suderintus įvairius, skirtingus stilius. Jei visa tai jums prie širdies, būtinai nuvykite į Suomiją ir patyrinėkite ne vien tik nuostabią jos gamtą, bet ir kultūrą, žmones, paklaidžiokite po gražius šios šalies miestus ir tikrai atrasite tai, kas jums iš tiesų patiks.

Aplankykite Kalėdų senį

Koks yra pats pirmasis žodis, šaunantis bet kuriam planetos gyventojui, užsiminus apie Suomiją? Kas asocijuojasi su šia šalimi? Taip, tai yra ne kas kitas, o Kalėdų Senelis! Lankytinos vietos Suomijoje tikrai neapsieitų be šios, visame pasaulyje pagarsėjusio, vaikų linksmintojo ir Kalėdų geradario Santa Klauso rezidencijos. Tiesa, tam, kad užsuktumėte į svečius pas patį tikriausią Kalėdų senį, jums teks nukakti net iki poliarinio rato, Laplandijos, bet ši kelionė tikrai verta visų pastangų ir lėšų, kadangi magiška atmosfera ir kerinti šiaurės gamta užburs kiekvieną. Tokia kelionė yra kiekvieno vaiko svajonė, tad jei žadate vykti į Suomiją kartu su savo atžalomis, nepagailėkite šiek tiek lėšų ir laiko tam, kad sukurtumėte jiems tokią nuostabią šventę.

Jaukus kampelis muzikos mėgėjams

Muzikos festivalis Suomijoje

Esate neabejingas muzikai? Tuomet Suomija yra būtent ta vieta, į kurią ir reikia patraukti, norint pasisemti naujų garsų skambesio. Lankytinos vietos Suomijoje gali pasireikšti ir tokiu, kiek neįprastu formatu – muzikos festivaliais. Jų čia yra iš tiesų gausu, tad pasirinkimas yra gan platus.

Kad ir kada nuvyktumėte į Suomiją (šiltojo sezono metu), visada surasite bent keletą muzikos festivalių, kurie vyks artimiausiu metu. Suomijoje neišgirsite garsiausių pasaulio pop muzikos atstovų, kadangi čia vykstantys muzikos festivaliai yra kiek kitokio stiliaus, nei patys populiariausi visame pasaulyje gausiausio lankytojų skaičiaus susilaukiantys muzikos festivaliai. Festivaliai Suomijoje yra subtilūs, skirti konkrečiai auditorijai, dažniausiai turi labai aiškų, savitą savo stilių ir nuo jo nenukrypsta. Čia galima išvysti folk, rock ar jazz stiliaus festivalių, tad jei  nesižavite nei vienu iš šių stilių, į Suomijos muzikos festivalius geriau neikite, kad netektų nusivilti. Šie festivaliai dažniausiai nėra labai brangūs, kadangi čia nesirenka visa plačioji liaudis, o tik maža grupė muzikos gurmanų. Tai yra minusas, jei norite gerai pašėlti ir paskęsti didžiulėje žmonių minioje, tačiau jei norite ramiai atsipalaiduoti ir pasimėgauti muzikos garsais – Suomijos muzikos festivaliai jums puikiai tiks.

Keisčiausi konkursai

Ledo ritulys

Tikriausiai esate girdėję, ar matę per televiziją, apie užsienyje rengiamus įvairiausius, keistus ir dažnai kiek neįprastus konkursus, kuriuose žmonės varžosi tarpusavyje atlikdami vieną ar kitą nestandartinę užduotį. Lietuvoje, šie konkursai nėra populiarūs, todėl niekas jų čia ir neorganizuoja. 

Tačiau Suomijoje, situacija yra kiek kitokia. Lankytinos vietos Suomijoje gali pasireikšti ir dar viena įdomia, bei neįprasta forma – keistomis varžybomis. Nors suomiai yra pakankamai geri ir tradiciniuose sportuose – formulėje 1, ledo ritulyje, futbole, tačiau tai tik viena medalio pusė. Šiauriečių tauta iš Suomijos, prisigalvoja įvairiausių, niekur kitur nerengiamų varžybų.

Mikka Hakkinen

Tai gali būti bet kas, kur galima varžytis ir vienu ar kitu būdu nustatyti laimėtoją – pradedant mobiliųjų telefonų mėtymo varžybomis ir baigiant žmonų nešimo per purvą ar stalų laužymo varžybomis. Nors šios varžybos, savyje turinčios kažkiek sporto elementų, gali pasirodyti kvailos ir beprasmės, tačiau nepamirškite, jog tai yra tiesiog puikus pasiteisinimas pašėlusiam vakarėliui. Kiekvienų tokio tipo varžybų metu, suomiai puikiai praleidžia laiką, pasilinksmina bei pasijuokia vieni iš kitų ir patys iš savęs. Jei turėsite progą ir bent lašelį noro ar smalsumo, sudalyvauti tokiose varžybose, patariame būtinai taip ir padaryti! Na, jei ne sudalyvauti, tai bent pažiūrėti. 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *