Lankytinos vietos Tunise

Jeigu domitės afrikietiška kultūra ir norite gerokai praplėsti savo akiratį, tuomet tikrai rasite nemažai lankytinų vietų Tunise. Čia yra ne tik daugybė afrikietiškos kultūros palikimų, tačiau ir Islamo, ir Azijos bei Artimųjų Rytų šalių kultūrinių paminklų – taip pat čia yra ir keli Romos Imperijos monumentai, tad lankytinos vietos Tunise jums turėtų palikti tikrai didelį įspūdį.

Įžymioji Kartagina

Didžiausias vardas Tuniso istorijoje yra Kartagina – tai istorinis Tuniso miestas, arkos konkurentas Romos Imperijai antrus ir trečius šimtmečius pr. Kr. ir finikiečių prekybos centras, įsteigtas 9-ojo šimtmečio pabaigoje. Kartagina miestas vystėsi į vieną iš labiausiai klestinčių ir galingų miestų vakarų Viduržemio jūroje. Artėjant 6-ojo šimtmečio pabaigai pr. Kr. tai buvo vienas iš svarbiausių Viduržemio jūros prekybos centrų. Kaip vienas iš didelių senovinio pasaulio miestų, Kartagina buvo pridėtas prie Pasaulinio Paveldo Sąrašo 1979. Lankytinos vietos Tunise tikrai nuostabios šiame mieste. Čia rasite ir Bysra kalvą, kur 8-ąjį šimtmetį Princesė Elissa-Dido įsteigė miestą – čia tikrai yra nemažai istorinių to paminklų. Nors maži likučiai finikiečių Kartagina turi savyje ir Romos Imperijos paminklų, visgi šie kultūriniai paminklai gerokai išsiskiria iš visų kitų Romos kultūros svetainių, kurios buvo matytos anksčiau. Lankytinos vietos Tunise šiame miestelyje įdomios tuo, kad Romos Imperijos palikimas čia apima vonias, vilas ir amfiteatrą, kuris apgyvendina Kartaginos Tarptautinį Vasaros Festivalį.

Esantis ant rytinės pusės Tuniso ežero, už 15 kilometrų į šiaurę nuo šalies sostinės Tuniso, Kartagina yra didžiausias iš miestų, įsteigtų finikiečių šiaurės Afrikos pakrantėje. Jo įsteigimas priskiriamas 814 pr. Kr. per legendinės Elissa-Dido viešpatavimui, kur jis klestėjo kaip jūrinis centras ir vėliau tapo trečiu pagal dydį miestu Romos imperijoje prieš sunaikinimą prie arabų 692 Kristaus metais. Tačiau, archeologinis įrodymas gali aiškiai parodyti, kad miestas buvo turbūt pradėtas apie 8-ojo šimtmečio vidurį. Istorinis miesto studijavimas yra probleminis, kadangi šios lankytinos vietos Tunise kultūra, ir įrašai buvo sunaikinti romėnų Trečio Kartaginiečių karo pabaigoje; labai mažai Kartaginos pirminių istorinių šaltinių išgyveno. Po šių įvykių buvo paplitimas ir vystymasis Finikijos kolonijų vakarų Viduržemio jūroje, ir susilyginta į Atlanto Afrikos ir Ispanijos pakrantes, o taip buvo tikrai didelis pasiekimas Kartaginai, kadangi tai padėjo įkurti ir kitus originalius Finikijos prekybos miestus tokius kaip Padanga ir Sidonas. Šios lankytinos vietos Tunise be abejo yra taip pat siejamos su savo tėvyne, tačiau kolonistai tęsia gabenimą į vakarus. Per antrus ir trečius šimtmečius pr. Kr. Carthage turėjo atlaikyti nemenkus konfliktus su Roma, viena iš kitų didžiųjų valstybių Viduržemio jūros, blogos reputacijos Kartaginiečių karuose. Nepaisant pirmųjų tikrai sėkmingų mūšių, vestų Hannibal, Kartaginiečių generolas, kuris vadovavo savo kariuomenei,Kartagina visgi nukentėjo paskutiniame kare, kai miestas buvo sunaikintas romėnų, ir jo žmonės buvo parduoti į vergovę.

Sostinės žavesys

Lankytinos vietos Tunise neužsibaigia vien šiuo, legendiniu Kartaginos miestu. Dabartinė šalies sostinė, kurios pavadinimas toks pat kaip ir visos šalies, taip pat niekuo nenusileidžia savo paminklais, todėl šalies sostinė taip pat verta lankytinos vietos Tunise vardo. Esantis ant sąsmaukos tarp dviejų druskos ežerų, pelkėtosios Sebkha-el Sejumi į pietvakarius, ir seklios el-Bahira (rami jūra), ar Tuniso ežero, į šiaurės rytus, Tuniso istorija priskiria 2-ajam tūkstantmečiui pr. Kr., kai ši vietovė buvo įsteigta Libiečių, nors pagrindinę iniciatyvą tuo metu rodė Gaidai. Lankytinos vietos Tunise – tai pasaulinis garsusis Bardo Muziejus ir šalia esantis senovinės Kartaginos miestelis. Tuniso sostinė užklumpa keliautojus netikėtai su savo šiuolaikiniais viešbučiais ir plačiais bulvarais, apsuptais gėlės kioskų, ir jo plieninės ir stiklinės architektūros, susimaišančios su baroku. Šis kosmopolitinis miestas siūlo jo lankytojams platų diapazoną šiuolaikinių pramogų ir patogumų, sodų, restoranų, kavinių, ir įdomių atrakcijų iš skirtingų periodų ir imperijų. Medinos – taip pat lankytinos vietos Tunise, kadangi Tuniso Medina buvo tapusi UNESCO Pasaulio Paveldo Svetaine nuo 1979.

Gausus kultūrinis sostinės palikimas

Tuniso lankytojai gali pasirinkti iš plataus paminklų ir vietų pasirinkimo, tad lankytinių vietų Tunise tikrai labai daug. Tarp jų, yra Zitouna Mečetė, vienerios iš Medinos seniausių įžymybių, atstatytų 9-ąjį šimtmetį ant originalios 7-ojo šimtmečio struktūros svetainės. Hammouda Pašos Mečetė yra subtiliai papuoštas aštuonkampis minaretas; Mečetė Youssef Dey yra pirma Osmanų stiliaus mečetė, kuri būvo pastatyta Tunise 1616; Lankytinos vietos Tunise neapsieina ir be Tourbet El-Bėjaus, kuris yra didžiulis mauzoliejus, taip pat turintis savyje palaikus daugelio Husseinite bėjų, princesių, ministrų ir patarėjų. Menų ir Tradicijų Muziejus yra nuostabūs 18-ojo šimtmečio rūmai kurių namų kostiumai ir reikmenys parodo viso viršutinės klasės gyvenimo 19-ąjį šimtmetį Tunise. Lankytinos vietos Tunise – tai ir Garsus Bardo Muziejus, kuris rodo vieną iš pasaulinių puikiausių romėnų mozaikų kolekcijų. Atraskite Ville Nouvelle su jo tipiška Prancūzijos kolonijine architektūra; Katedra Šv. Vincent de Paul su jos Gotiškuoju šriftu, Bizantiniu, ir Šiaurės Afrikos stiliumi; ir Carthage, viena iš reikšmingiausių archeologinių svetainių visame pasaulyje.

Taigi, Tunise yra tikrai labai daug nuostabių vietų, kurias galite aplankyti savarankiškai arba su turizmo gidu. Be jokių abejonių, čia rasite ir daugybę nuostabių ir vertingų kultūrinių paminklų, tačiau taip pat ir rasite kur papramogauti ir pavalgyti skanaus tradicinio tunisietiško maisto. Ši šalis siūlo tai, ko labiausiai reikia turistams – puikų poilsį, geras pramogas ir nuostabius kultūrinius paminklus, todėl visos lankytinos vietos Tunise yra įspūdingos ir savitos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *