Lankytinos vietos Turkijoje

Aktyvesni turistai, kurie yra matę nors kiek musulmoniškojo pasaulio, kelionės į Turkiją metu gali pastebėti, kokia ji yra skirtinga lyginant su kitomis Alachą pripažįstančiomis valstybėmis. Pagrindinis Turkijos išskirtinumas yra sąlygotas gero valstybės valdymo – ši tarp Europos ir Azijos esanti valstybė buvo kuriama ir vystoma ne fanatinio tikėjimo pagrindu (kaip prie tam tikrų vadovų buvo būdinga Irakui ar kitoms valstybėms), o atvirumu naujoms idėjoms.

Aktyvesni turistai, kurie yra matę nors kiek musulmoniškojo pasaulio, kelionės į Turkiją metu gali pastebėti, kokia ji yra skirtinga lyginant su kitomis Alachą pripažįstančiomis valstybėmis. Pagrindinis Turkijos išskirtinumas yra sąlygotas gero valstybės valdymo – ši tarp Europos ir Azijos esanti valstybė buvo kuriama ir vystoma ne fanatinio tikėjimo pagrindu (kaip prie tam tikrų vadovų buvo būdinga Irakui ar kitoms valstybėms), o atvirumu naujoms idėjoms. Dabar kelionės į Turkiją metu nemaža dalis žmonių sužino, kad šalyje yra panaikintas kalifatas ir valdžios bei švietimo priklausomybė nuo religijos. Taip pat, kad turkai naudoja vakarietišką kalendorių.

Visgi lankytinos vietos Turkijoje, kurių daugumą sudaro iš senovės laikų likę gamtos ir civilizacijų stebuklai, statistiniam europiečiui labiau asocijuosis su islamu ir musulmonų kultūra, praktiškai neprimenant klasikinės krikščioniškos Europos pėdsakų. Todėl žinoti verta – lankytinos vietos Turkijoje yra įtakotos tiek stačiatikių, tiek Senovės Europos civilizacijų (ne tik musulmonų).

Šiame straipsnyje sudarėme tokį lankytinos vietos Turkijoje sąrašėlį, kuris tikimės, kad praplės žmonių akiratį apie šioje teritorijoje buvusių civilizacijų kultūros ištakas ir istoriją.

Aspendoso teatras (Antalija)

Šis įspūdingas statinys yra vienas iš geriausiai išlikusių senovės Romos teatrų Turkijoje. Aspendosas yra pastatytas Antalijos mieste, kuris buvo įkurtas 4 a. pr. Kr. ir savo zenitą pasiekė valdant Romos imperatoriui Markui Aurelijui. Šis lankytinos vietos Turkijoje etalonas yra 100 metrų skersmens ir talpina net 7 000 žiūrovų.

Cappadocia

Tai vienas unikaliausių gamtos stebuklų Azijoje. Cappadocia yra stebuklinga vieta, kurioje per amžius formavosi akmens luitai, kurie dabartiniais laikais sudaro įvairias gražias formas. Šios lankytinos vietos Turkijoje susidarymas truko daugiau nei 60 milijonų metų. Visas virsmas prasidėjo dėl ugnikalnio išsiveržimo, kuris davė pradą pirmosioms natūralios gamtos akmens skulptūrų susidarymui.

Šį geografiškai unikalų regioną pakaitomis valdė graikai, romėnai ir galiausiai – turkai. Nuo senovės laikų (2 a. pr. Kr.) krikščionys slapstydavosi šioje dabar lankytinos vietos Turkijoje teritorijoje, kad išvengtų romėnų karių. To pasekmė – daugybė piešinių ir freskų yra įamžinta įvairiuose šių stambių akmens luitų vietose.

Šventos Sofijos muziejus (Stambulas)

Tai yra pagrindinis Stambulo miesto pasididžiavimas, kuris ilgainiui tapo nacionalinės reikšmės statiniu. Šis lankytinos vietos Turkijoje objektas yra pastatytas 6 a. valdant imperatoriui Justinianui (Bizantijos imperija). Švento Sofijos muziejus šimtmečiais tarnavo kaip katalikų šventovė, kol 13 amžiuje neįvyko Osmanų invazija, po kurios statinys buvo pertvarkytas musulmoniškosioms apeigoms.

Dabartiniais laikais šis lankytinos vietos Turkijoje etalonas yra laikomas vienas įdomiausių muziejų Azijoje. Pastato didybė atsiskleidžia jo architektūroje ir dvasioje. Vos įžengus į muziejų, būsite pakerėti nepakartojamos žmogaus proto, fantazijos ir kūrybos darbo teigiamų padarinių. O

mišinys tarp krikščionybės ir islamo mažai kur yra toks pastebimas kaip šiame muziejuje.

Celsijaus biblioteka

Biblioteka buvo įsikūrusi senovėje veikusiame Efeso prekybos centre. Šis prekybos kompleksas buvo laikomas vienų didžiausių visoje Mažojoje Azijoje, kol galingas žemės drebėjimas nesunaikino didžiosios dalies pastatų.

Lankytinos vietos Turkijoje objektas, Celsijaus biblioteka, buvo pastatyta 2 a. pradžioje romėnų senatoriaus Tiberijaus įsakymu. Buvo tikėta, kad pastato požemiuose yra įrengta slaptavietė, kurioje vykdavo susirinkimai, kuriuose įtakingiausi regiono valdovai spręsdavo kaip valdyti visą Aziją.

Šiame lankytinos vietos Turkijoje pastate buvo laikomi įvairūs senovės raštai, kurie turėjo unikalią vertę tų laikų gyventojams. Celsijaus bibliotekos architektūra yra vertinama kaip vienas reikšmingiausių senovės žmonijos šedevru. Pastato priekyje stūkso keturios skulptūros simbolizuojančios keturias žmonijos vertybes: išmintį, inteligencija, drąsą ir žinias.

Troja

Vienos iš pačių garsiausių lankytinos vietos Turkijoje apylinkių yra legendomis apipintas Trojos miestelis, kuriame įvyko garsusis dešimt metų trukęs karas, pakeitęs visą antikos literatūrą ir meną. Troja buvo įkurta apie 3 tūkstantmečius prieš Kristų.

Šios lankytinos vietos Turkijoje kaimelyje galėsite pamatyti ir garsųjį Trojos arklį. Tiesa Troja buvo sunaikinta ir atstatyta vėl daugelį kartų. Todėl tikrų statinių čia neišliko, bet istorinė dvasia nemiršta per amžius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *