Maistas Airijoje

Nuvykus į svečią šalį, tikriausiai visai neblogai būtų ne tik pamatyti jos žymiausias vietas, paatostogauti ir pailsėt, bet ir paragauti toje šalyje gaminamo maisto ir pažiūrėti, ko yra verta jos virtuvė bei palyginti ją su savąją, maistu iš Lietuvos. Maistas Airijoje neturi labai aiškaus įvaizdžio, todėl dažnai turistai bei šiaip keliautojai iš svetimų šalių, neturi nė žalio supratimo ką būtų galima paragauti nuvykus į Airiją. Kad neatrodytumėte kvailai, kuomet nueisite į kavinę ir pradėję užsisakinėti maistą nežiopčiotumėte ir netraukytumėte pečiais, nes neturėsite nė menkiausio supratimo apie tos šalies virtuvę, būtinai pasidomėkite, koks gi yra tas maistas Airijoje. Šis straipsnis apims viską, ką jums reikėtų žinoti nuvykus į Airiją ir ketinant pavalgyti – kur tai padaryti, ką užsisakyti bei kaip elgtis. Jei artimiausiu metu planuojate vykti į Airiją, arba tiesiog norite praplėsti savo asmenines žinias koks gi yra maistas Airijoje, tuomet perskaitykite šį straipsnį. Juk į kelioninį krepšį neprisidėsite tiek maisto, jos jo užtektų visos kelionės metu ir jums nebereikėtų eiti į jokias parduotuves ar viešojo maitinimo įstaigas, tad žinoti keletą patarimų apie tai bus visada pravartu.

Maistas Airijoje, kaip ir visa kita (drabužiai, įvairios paslaugos) yra brangus. Dėl šios priežasties, jei nesate itin pasiturintis pilietis, negalėsite dažnai sau leisti lankytis prabangiausiuose restoranuose ir valgyti delikatesus. Tačiau, nusiminti tikrai neverta. Maistas Airijoje yra iš ties neblogos kokybės, beveik visada skanus ir niekas juo tikrai nesiskundžia, valgydami net paprastuose baruose ar kavinėse. Airijoje maisto kokybė labai pakilo per pastaruosius 10 metų, tad eidami į miestą pavalgyti, galite nesijaudinti dėl to, kad maistas bus neskanus ar atšalęs, nes to tikrai nebus. Visi restoranai, kavinės ir t.t., rūpinasi savo reputacija ir stengiasi savo klientams pateikti tik aukščiausios kokybės patiekalus, kad dėl to nekiltų skandalas ir nesmuktų jų užeigos reitingas ir visuomeninė nuomonė apie juos. Jei vis dėl to maistas Airijoje jums atrodo per brangus, ar jums nepatinka tai, kaip jis yra pateikiamas arba dar koks nors kitas aspektas, dėl kurio nenorėtumėte eiti į miestą pavalgyti, galite nusipirkti maisto produktų ir pasigaminti kažką pagal save. Kiekvienas, net ir mažiausias miestelis, turi turgelį. Jame rasite daugelį maisto produktų ir jie bus kur kas pigesni, nei parduotuvėje. Nors dideliuose prekybos centruose, maistas taip pat nėra labai brangus. Paieškokite įvairių akcijų bei nuolaidų ir galėsite įsigyti maisto prekių už tikrai prieinamą kainą. Jei norite aukščiausios kokybės, šviežiausių maisto produktų, apsilankykite sekmadieniniuose ūkininkų turgeliuose. Tiesa, juose maisto produktai nėra tokie pigūs, tačiau kokybė – garantuota. Sekmadieniniai ūkininkų turgeliai yra kiekviename kiek didesniame mieste. Jei vis dėl to nesate mėgėjas gaminti ir verčiau eisite kur nors į miestą užsisakyti maisto, bet vis tiek norite prasisukti kuo pigiau ir neišleisti krūvos pinigų, tuomet eikite barą (pub) arba greito maisto užkandinę. Maistas Airijoje visada yra aukštos kokybės, nesvarbu kur bevalgytumėte, tiesiog skirsis jo sudėtis ir vertė, priklausomai nuo to kur valgysite ir kiek už tai mokėsite pinigų. Pub’uose dažnai yra specialūs pietų komplektai, panašiai kaip Lietuvoje būna dienos pietūs. Į juos įeina kepta mėsa, šviežios daržovės bei skrudintos bulvės. Šis rinkinys yra iš ties aukštos kokybės, tad už prieinamą kainą pavalgysite sočiai ir skaniai, o taip pat gana maistingai.

Maistas Airijoje neturės jums labai daug ką pasiūlyti, jei jūs esate vegetaras. Vegetariškų restoranų yra tik didžiuosiuose šalies miestuose, tad jei išvyksite kažkur kitur, gali tekti valgyti iš parduotuvės pirktas daržovės ar iš jų padarytas salotas, nors tai tikriausiai taip pat nėra pats prasčiausias pasirinkimas.

Netoli Cork’o įsikūręs mažas miestelis Kinsale jau beveik tapo tarptautine sensacija, dėl savo gausybės puikių restoranų. Mažame miestelyje, kaip niekur gausu aukščiausios kokybės restoranų, ypatingai tų, kurie orientuojasi į žuvies patiekalus ir jūros gėrybes. Jei esate jūros gėrybių mėgėjas, jums tikrai vertėtų ten nuvykti, net jei ir tektų nuvažiuoti keliasdešimt kilometrų.

Tikimės, kad jums pasidarė šiek tiek aiškiau, koks yra maistas Airijoje, tad dabar norėtumėme papasakoti, kaip derėtų elgtis užsisakius maistą, koks yra valgymo etiketas Airijoje. Tai taip pat labai svarbus aspektas, kad atrodytumėte padoriai ir paliktumėte gerą įspūdį airiams bei aptarnaujančiam personalui. Airijoje nėra kažkokių specifinių taisyklių, kurių reikėtų laikytis, svarbiausia elgtis padoriai. Tikriausiai svarbiausia taisyklė – neatkreipti į save dėmesio ir nesukelti šurmulio, nes tai gali trukdyti kitus žmones ir juos įžeisti. Nors šiomis dienomis telefoniniai skambučiai restoranuose jau yra priimtini, stenkitės kalbėti kuo trumpiau ir nepakelti balso, kad nesudarytumėte per daug triukšmo. Kita panaši problema – jei esate su draugų kompanija, stenkitės per garsiai nešnekėti ir nesijuokti, tai gali įsiutinti kitus žmones. Jei turite mažą vaiką, pasistenkite kad jis nekeltų per daug triukšmo ir neverktų, nes galite susilaukti piktų aplinkinių žvilgsnių. Maistas Airijoje jums bus daug skanesnis, jei nereikės aiškintis su restorano vadyba dėl keliamo triukšmo ar kitų nemalonių atsitikimų.

Pasimėgavę gardžiais valgiais, nepamirškite palikti arbatpnigių. Nors jie niekada nebuvo laikomi būtinais, tačiau tai yra traktuojama kaip gero etiketo ženklas, tad tai tikrai nepamaišys jūsų reputacijos pagerinimui. Paprastai yra paliekamas 10 procentų nuo sąskaitos sumos. Arbatpinigių nereikia palikti, jeigu į sąskaitą yra įskaičiuotas mokestis už aptarnavimą. Jei jums aptarnavimas nepatiko ar pasirodė nepriimtinas, iš vis nepalikite arbatpinigių.

Tai tikriausia viskas, ką turėtumėte žinoti, eidami valgyti Airijoje. Maistas Airijoje yra iš ties skanus, tad pinigų jam negailėkite. IR paskutinė, tačiau auksinė taisyklė – kad ir ką bevalgytumėt, maistas bus labai pagardintas su tradicišku, airišku alumi guiness. Tik nepamirškite vartoti jį atsakingai, kad jūsų gražios atostogos Airijoje nevirstų košmaru.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *