Maistas Škotijoje

Kai kurie žmonės keliauja ne tam, kad pamatytų naujų vietovių ar patirtų kažkokių įspūdžių svetimose šalyse, bet kad pavalgytų. Pavalgytų, reiškias išbandytų kitos valstybės virtuvę, jos tradicinius patiekalus, kurių dažniausiai galima paragauti tik toje šalyje. Dažniausiai tai būna įžymias tradicines virtuves turinčios šalys, pavyzdžiui Italija ar Kinija, Tailandas, tačiau ir mažesnės šalys, pavyzdžiui, tokios, kaip Škotija, gali pasiūlyti daug malonumų tikriems gurmanams. Maistas Škotijoje nėra toks egzotiškas, kaip tarkim Turkijoje, tačiau jis yra savaip unikalus ir tikrai skanus. Neįsivaizduojate, kuo gi gali būti toks ypatingas maistas Škotijoje? Dabar pabandykite apsimesti užsieniečiu ir įsivaizduoti situaciją apie maistą Lietuvoje. Jūs tikriausiai nė nenumanytumėte, ką galima būtų paragauti Lietuvoje, ko nebūtų kitose šalyse. Mes, lietuviai, puikiai žinome ką galėtumėme pasiūlyti, tai – cepelinai, vėdarai, tradiciška „cibulynė“. Tačiau šie patiekalai nėra tokie žinomi kitose šalyse, todėl turistai ir nežino, ką būtų galima ir reikėtų paragauti unikalaus atvykus į Lietuvą. Su ta pačia situacija susiduria ir maistas Škotijoje. Škotijos virtuvė neturi kažkokių išskirtinų ypatybių, kurios būtų garsios visame Pasaulyje ir trauktų žmones į Škotiją vien paragauti maisto. Galbūt dėl to kaltas reklamos ir viešumo stygius, galbūt Škotijai reikėtų spręsti šią problemą sukuriant kažkokį specifinį prekės ženklą, kuris patrauktų visų smaližių dėmesį? Taip padaryti tikrai vertėtų, nes maistas Škotijoje yra iš tiesų puikus. Jis gerokai skiriasi nuo maisto Lietuvoje, bet tai tikrai neturėtų jūsų išgąsdinti, nebent nenorite pamatyti nieko naujo ir bijote į burną dėti dalykus, kurių niekad anksčiau nesate dėjęs. Jei taip nėra, jums tikrai verta nuvykti į Škotiją ir išbandyti jos virtuvę. Maistas Škotijoje yra pakankamai įvairus, žinant, jog Škotija yra tokia maža valstybė. Šiuolaikiški škotai ne visada mėgaujasi tradicine škotiška virtuve, nes pagaminti aukštos kokybės tradicinius patiekalus užima daug laiko, o šiais laikais juk visi skuba ir neranda laiko net ramiai pavalgyt. Tačiau, kaip bebūtų, ypač turistams, tikrai įmanoma paragauti tradiciškų patiekalų ir išsiaiškinti, koks gi tas maistas Škotijoje. Yra daug užkandinių, kavinių, restoranų, pateikiančių aukščiausios klasės tradicinius škotiškus patiekalus. Dažniausiai tokios kavinės būna įsikūrusios didesniuose miestuose, jų centruose, bet taip pat nemaža tokių užkandinių galima rasti ir pakelėse, prie populiariausių Škotijos kelių. Būtent apie tai ir pašnekėsime šiame straipsnyje, kokius gi patiekalus reikėtų užsakinėti nuvykus į Škotiją? Ką paragauti tiesiog privalu, o to nepadaryti būtų nuodėmė? Jei visi šie klausimai jus domina, skaitykite toliau ir tikriausiai viskas pasidarys šiek tiek aiškiau, nei buvo ligi šiol.

Kol maistas Škotijoje kentėjo nuo stereotipo, jog jis yra nuobodus, negalintis pasiūlyti nieko naujo, Škotijos virtuvėje įvyko daug pokyčių. Didžiausią įtaką škotiškai virtuvei tikriausiai padarė prancūziška itališka ir indiška virtuvė, kurių pėdsakus škotiškoje virtuvėje aptikti tikrai nesunku, pavyzdžiui prieskoniai ar įvairūs ingredientai. Kaip bebūtų keista, kai kuriuose regionuose, pavyzdžiui Edinburgo regione, dabar yra iš ties sunku rasti blogų, neskanių patiekalų. Tai tik įrodo, kad maistas Škotijoje yra iš tiesų puikus ir gerokai patobulėjęs per pastaruosius keletą dešimtmečių. Jei esate didžiulis žuvies patiekalų mėgėjas, būtinai patariame jums užsisakyti patiekalą pavadinimu „Cullen Skink“- tai tikrai skani žuvienė, kurią geriausiai valgyti tik šiek tiek šiltą. Ji pagaminta iš rūkytos menkės, moliuskų ir vėžiagyvių, o dažniausiai pateikiama su grietine, kuri pagardina sriubą. Jei, kaip jau minėjome, esate žuvies mėgėjas, tai maistas Škotijoje jums tikrai patiks. Jis gali pasiūlyti labai daug jūrinių gėrybių. Taip yra tikriausiai todėl, nes Škotija yra apsupta jūros, jūrinė valstybė. Škotija mums pateikia vienas iš aukščiausios klasės jūros gėrybes. Visame Pasaulyje būtų sunku surasti tokios aukšto kokybės jūros gėrybių. Apie tai, jog jūroje sugautas maistas Škotijoje yra tikrai labai aukštos kokybės, byloja ir tai, kad škotai eksportuoja labai daug jūrų gėrybių į kitas Pasaulio šalis. Būtinai, jei tik turėsite tokią galimybė, paragaukite lašišos, krabų, omarų bei austrių. Įsiminkite patarimą jei kada keliausite netoli jūros kranto, visada pasižvalgykite tokios kavinės ar užeigos, kurioje siūlytų šviežią, neseniai pagautą žuvį. Ji turėtų būti ypatingai puikaus skonio. Tiesa, ji tikriausiai kainuos daugiau, nei žuvis paprastoje kavinėje, tačiau mokėti tuos pinigus tikrai verta. Iš viso, visas maistas Škotijoje yra vertas tų

pinigų, kuriuos už jį sumokate. Nors kainos nėra labai jau žemos, tarkim Lietuvoje pavalgyti galėtumėte tikrai žymiai pigiau, tačiau bent jau per atostogas pasilepinti juo tikrai galima. Grįžtant prie temos, ko derėtų paragauti svečiuojantis Škotijoje, tai tikriausiai būtų škotiškas kepsnys. Nesate apie tokį girdėję? Nuvykę į Škotiją tikrai išgirsite, nes jis ten yra pakankamai populiarus. O populiarus jis todėl, kad yra labai skanus, kaip ir visas kitas maistas Škotijoje. Kitas šio kepsnio privalumas -jis turi labai nedaug kalorijų. Tai labai svarbu daugeliui šiuolaikinių žmonių. Pagal visas tradicijas, škotiškas kepsnys buvo gaminamas naudojant avieną, tačiau šiais laikais, tikriausiai dėl ekonominių sumetimų, jis yra gaminamas iš bet kokios mėsos. Geras pyragas visada bus su šiek tiek prieskonių, nepersismelkęs riebalais. Pabandykite jį nusipirkti iš „Greggs“ parduotuvių linijos, ten jis paprastai būna aukščiausios kokybės. Ir paskutinis patarimas, kuris tikriausiai bus naudingiausias, nes apima visus patiekalus – maistas Škotijoje visada bus skanus, jei jį pagardinsite škotišku viskiu. Škotiškas viskis yra garsus visame Pasaulyje, tad esame įsitikinę, kad ir apie jį esate girdėję.

Nepamirškite pasiimti papildomų pinigų, kadangi maistas Škotijoje gali kainuoti daugiau, nei jūs įsivaizdavote ir tai sujauks jūsų kelionės planą. Kaip bebūtų, pabandykite paragauti kuo daugiau skirtingų patiekalų, net jei ir nesate didžiulis vieno ar kito patiekalo mėgėjas, škotiška jo versija gali jums iš tiesų patikti. Kaip jau minėjome, geriausia ir įspūdingiausia, ką gali pasiūlyti maistas Škotijoje, yra jūros gėrybės, tad Škotija yra tikras rojus jūros ir jūros gėrybių mylėtojams, kurie galės pasimėgauti šviežia žuvimi, o gal net ir patys ją susižvejoti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *