Maistas Švedijoje

Keliaujant į svečią šalį, visuomet pravartu žinoti, ką reikės valgyti ten nuvykus. Kadangi šiuolaikinės kelionės dažniausiai būna gana ilgos, tai natūralu, jog nesugebėsite iš namų pasiimti pakankamai maisto, kurio Jums užtektų visos kelionės metu. Tai reiškia, kad maistą teks pirkti užsienyje, kuris žinoma yra kitoks, nei tėvynėje. Maistas Švedijoje yra pakankamai keistas ir dažnai nepriimtinas lietuviškam skoniui, tad nevertėtų pulti stačia galva ir pirkti pirmus pasitaikiusius produktus, nes dažnai jie gali būti paprasčiausiai nevalgomi. Jei Jūs svarstote apie kelionę į šią nuostabią šalį ir jaučiate, jog neturite pakankamai žinių, koks gi yra tas maistas Švedijoje, šis straipsnis yra būtent Jums – jame mes pasistengsime aptarti, koks maistas yra skanus, o koks neskanus, kokį maistą pirkti verta, o kokį nevertą.

Kaip jau minėjome, maistas Švedijoje gerokai skiriasi nuo lietuviško maisto. Taip yra tikriausiai todėl, kad pačių švedų skonis yra kiek kitoks ir jiems toks maistas tiesiog atrodo skanesnis ir priimtinesnis. Jei švedas atvyktų į Lietuvą, mums įprastas, skanus, tradiciškas maistas jam tikriausiai pasirodytų neskanus ir nepriimtinas. Šie skonio ypatumai Švedijoje susiformavo tikriausiai nuo senų laikų. Senovėje, maistas Švedijoje, ir visa švediška virtuvė, būdavo be galo skurdi. Tai galite pastebėti ir pasidomėję tradiciškais švediškais patiekalais – visi jie pagaminti iš paprasčiausių, neprabangių ingredientų ir yra labai kuklūs. Taip susiklostė dėl to, nes Švedijoje vyrauja gana atšiauri gamta – kalnai, akmenys, o dirbamos ir derlingos žemės yra tikrai labai nedaug, tad nuo senų senovės švedai valgydavo labai kukliai, bei taupydavo ir vertindavo maistą. Kaip bebūtų, laikai gerokai pasikeitė ir dabar Švedija yra viena turtingiausių ir geriausią ekonomiką turinčių šalių, tad švedams jau nebereikia taupyti maisto. Jei ir negali visko užsiauginti ir pasigaminti patys – jie importuoja tai iš kitų valstybių, tad maisto prekių pasirinkimas Švedijoje yra gana gausis, tereikia tam turėti pinigų. O pinigų reikia turėti gan nemažai. Paties švedams maistas Švedijoje tikriausiai neatrodo labai brangus, tačiau turistams atvykusiems iš kitų šalių, ypač turinčių silpnesnę ekonomiką ir mažesnį pragyvenimo lygį, kainos gali pasirodyti iš tiesų didžiulės. Žinoma, visada galima rinktis pačius pigiausius produktus ir neišleisti daug pinigų. Tačiau už mažą kainą gausite ir mažą kokybę. Jei vis dėlto nuspręsite taupyti maisto sąskaita ir pirkti pigesnį maistą, tuomet eikite į prekybos centrą pavadinimu „ICA“ – jame dažniausiai būna nuolaidos ir įvairios akcijos, o ir šiais maistas Švedijoje pigiausias būtent šiame prekybos tinkle. Taip stenkitės, kad parduotuvė, kurioje apsipirkinėjate, būtų kuo didesnė, nes kaip taisyklė – kuo didesnė parduotuvė, tuo joje kainos mažesnės ir didesnė tikimybė rasti įvairių akcijų. Jei pasinaudosite mūsų patarimu ir savo kelionės į Švediją metu nuspręsite taupydami pinigus apsipirkinėti būtent „ICA“ parduotuvės, tai dairykitės „TOP SHOP“ produktų linijos gaminių. Jie yra patys pigiausi ir dažniausiai kainuoja ne ką brangiau nei produktai Lietuvoje. Tiesa, jų kokybė nėra pati aukščiausia ir neaišku ar Jūs visada liksite jais patenkinti. Venkite apsipirkinėti degalinėse ir mažose parduotuvėlėse, nes ten kainos dažniausiai būna kosminės ir įkandamos tik patiems švedams.

Jei vis dėlto galite leist sau netaupyti ir kelionės į Švediją metu valgyti ką norit, tai Jums atsiveria daug platesnės pasirinkimo durys. Maistas Švedijoje bus iš tiesų skanus, jei Jūs žinosite ką pasirinkti ir ką pirkti. Visada venkite maisto su iššaukiančiomis etiketėmis, nes jie dažniausiai gali turėti pačių švedų taip mėgstamą keistą prieskonį, kuris Jums tikriausiai nelabai patiks. Pieno produktus galite rinktis nebijodami, nes visi jie yra aukštos kokybės ir tikrai labai skanūs, net gi skanesni nei Lietuvoje. Galbūt tik kai kurie sūriai gali turėti keistą prieskonį, tačiau tai turėtumėte pastebėti patys, nes dažniausiai tai būna pažymėta ant etiketės. Jei nuspręsite pirkti mėsą Švedijoje, tai pirkite tik gryną, neapdorotą mėsą ir pasiruošite ją pagal savo skonį. Jei pirksite jau pagamintus mėsos gaminius, galite skaudžiai nudegti ir likti nevalgę, nes dažnai jie būna tikrai ne kokio, mums nepriimtino skonio. Tas pats galioja ir kepiniams. Beveik visa duona Švedijoje yra labai saldi, tad jei nemėgstate saldžios duonos, jos geriau net ir nepirkti. Beveik visi batonai yra panašūs

kaip ir Lietuvoje, tad juos galite pirkti be baimės. Bandelės yra gan įvairios, vienos skanesnės, kitos ne. Stenkitės išsirinkti kuo paprastesnes, įvairių prieskonių ar priedų neprigrūstas bandeles ir greičiausiai nenusivilsite. Maistas Švedijoje yra kiek kitoks nei Lietuvoje, tad vertėtų jį rinktis iš tiesų atsargiai. Jei nuspręsite pasmaližiauti, taip pat būkite labai atidūs. Nepirkite saldainių iš stendų, kuriuose į maišelį gali prisidėti kokių tik nori saldumynų. Ten, net ir paprastas, iš išvaizdos niekuo neypatingas šokoladinis saldainis, gali turėti iš tiesų bjaurų skonį. Bene geriausias pasirinkimas Švedijoje, tai pirkti bulvių traškučius. Jie visi, be išimties yra labai skanūs ir aukštos kokybės, žymiai geresni nei Lietuvoje. Tiesa, jų kaina taip pat yra žymiai didesnė nei Lietuvoje. Pavyzdžiui, už pakelį estrella bulvių traškučių, Jums teks pakloti apie 10 litų.

Tikiuosi, jog susidarėte aiškesnę nuomonę, koks gi yra tas maistas Švedijoje ir nuvykę į šią šalį tvirčiau stovėsite ant kojų, nes jau bent kažkiek žinosite kur ir ką pirkti, kad neliktumėte alkanai ir nusivylę maistu. Sėkmės!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *