Maistas Tunise

Maistas Tunise yra labai įvairus, kadangi Tuniso virtuvei didelę įtaką turėjo įvairių Viduržemio jūros šalių valstybės. Virtuvę ypač praturtina ir prancūzų palikimas. Įprasto tunisiečio maistas kombinuoja arabų maisto tradicijas, Viduržemio jūros, Artimųjų Rytų ir prancūzų įtakas.

Duona ir tešla yra prancūzų palikimas – paskanauti jos galite bet kurioje užkandinėje. Tokiu būdu jūs atrasite ir tradicines tunisietiškas bandeles pavadinimu „baguettes“, o ką jau kalbėt ir apie tai, kad rageliai „tirpsta burnoje“. O jeigu dar norėsite kažko saldesnio, galėsite paskanauti tradicinio tunisietiško šokolado.

Skanusis alyvų aliejus

Patiekalai yra virti su alyvų aliejumi, pagardintu su anyžių sėklomis, kalendra, kmynu, cinamonu ar kroku ir labai dažnai būna pagardinti mėta, apelsinais, kurie žydi čia visai netoli vandens; daugelis patiekalu yra taip pat su harissa, aitriosios paprikos ir česnako prieskoniu. Maistas Tunise išsiskiria ir tuo, kad nauja žuvis ir jūros produktai yra dažnai nuostabūs, kaip, pavyzdžiui, kepta paukštiena ir iškepti ėriuko patiekalai. Maistas Tunise yra tikrai nuostabus savo žuviena. Čia gyvena labai daug profesionalių žvejų ir tokių, kurie nuolat, kiekvieną dieną žvejoja ir vis ieško kaip pagardinti savo šeimos stalą arba aprūpina savo krautuvėlę ar parduotuvėlę.

Dalykai, kuriuos svarbu žinoti: Nors Tunisas yra Islamo šalis, alkoholis nėra draudžiamas. Taip yra ko gero todėl, kad čia atvyksta labai daug turistų, ir apskritai, Tunisas yra viena iš tų Šiaurės Afrikos šalių, kuriose turizmas yra pagrindinis verslas. Tiesa, gauti alkoholio taip lengvai kaip Europos šalyse neišeis, kadangi įprastose parduotuvėse jo neparduoda – reikia susirasti specialią parduotuvę, kurioje prekiaujama tik alkoholiu. Maistas Tunise gali būti pagardintas tikrai labai skaniu tradiciniu tunisietišku vynu.  

Tradiciniai patiekalai

Tunisas gamina tikrai nemažą stalo vyno, putojančio vyno, alaus, aperityvų ir vietinių likerių diapazoną. Nacionaliniai patiekalai yra tokie:  

  • Couscous (kuskusas – su manų kruopomis, patiektas kartu su mėsa, žuvimi ar augaliniu padažu).
  • Harissa (aitriosios paprikos pasta).
  • Salade Mechouia (kepta augalinė mišrainė).
  • Tajine (tokia kiaušinienė, ji visada patiekiama šalta).
  • Brik (skanus užpildymas, paprastai tunas, kiaušinis, svogūnai ir petražolė, smarkiai iškepta tešloje).
  • Nacionaliniai tunisietiški gėrimai:
  • Thé à la menthe (gana stipri arbata), dažnai patiekiama su pušiniais riešutais.
  • Ahwa arbi (turkų kava).
  • Boukha (stipri aromatinė arbata, distiliuota nuo pav.).
  • Thibarine (vaistiniu augalu pagardintas likeris).  

Maistas Tunise žavi savo plačiu pasirinkimu ir išsiskiria tuo, kad Tunisas turi tikrai nemažai tradicinių alkoholinių gėrimų, pavyzdžiui Thibarine. Lyginant su kitomis Islamo šalimis, tai yra tikrai gana neįprasta. Teisėtas gėrimo amžius: 21 metai. Todėl jeigu dar nesate sulaukę dvidešimt vienerių, nenustebkite, kad gali būti sunku gauti alkoholio.

Pasilinksminimo vietose taip pat neliksite išalkę

Maistas Tunise labai skanus ir restoranuose, tačiau dažnai turistai nežino, kiek arbatpinigių reikia palikti ir iš viso, ar reikia juos palikti. Taigi, duoti arbatpinigių Tunise nėra reikalaujama, tačiau padavėjams ir taksistams paprastai duoda kelios monetos arbatpinigių; padavėjai turistiniuose restoranuose yra įpratinti prie 10 %.

Maistas Tunise yra nepamirštamas ir naktiniame šalies gyvenime. Naktinis gyvenimas ten yra gana aktyvus, kadangi yra keli aukštos kokybės teatrai ir dideli kino teatrai Tunise, su vaidinimais ir filmais arabų kalba ir prancūzų kalba. Tunise ir svarbiausiose poilsio vietose, daugelyje restoranų ir viešbučio barų labai svarbi gyva muzika ir/arba pilvo šokio atlikėjų vakarai, kurie paprastai būna nuo gegužės iki rugsėjo. Paprastai prie visų šių pramogų vietų galite rasti vieną ar kitą užkandinę, tad tikrai nebadausite Tunise pramogaudami ir naktį.

Klubų Tunise taip pat yra nemažai, todėl ir jaunimas turės ką paveikti šiltomis tunisietiškomis naktimis.Yra gausių naktinių barų, kurie yra linkę būti lyg magnetu turtingiems jauniems Tunisiečiams ar nutaikyti tiktai į turistus; visi daugiausia groja vyraujančią House muziką. Būtent šis muzikos stilius yra pats populiariausias visose klubuose ir ypač tarp jaunimo. Taip puikiai patvirtina ir tai, jog vasarą yra puikus sezonas menų festivaliams, kai tradiciniai ir tarptautiniai menininkai atvyksta į Carthage, Hammamet ir Nabeul. Vasaros pabaigoje yra taip pat keli muzikos festivaliai Tabarka šiaurinėje pakrantėje, su gyvos muzikos vakarais. Čia maistas Tunise būna labiau netradicinis, atvežamas iš įvairių pasaulio šalių, kadangi apskritai tuo metu susirenka žmonių iš viso pasaulio ir festivalių rengėjams ne visada išeina aprūpinti žmones tik tradiciniais tunisietiškais patiekalais.  

Užkandinės visur

Yasmine, Hammamet, Port El Kantaoui ir Djerba visi turi didelius kazino. Juose yra įkurti tikrai prabangūs restoranai, kurie leidžia savo lankytojams ragauti tikrai įspūdingus tunisietiškus patiekalus. Maistas Tunise ne visur yra tradiciškas, tačiau prabangesniuose restoranuose stengiamasi gaminti standartinį tunisietišką maistą pagal senovės receptus. Visgi, jeigu jūs tiesiog ieškosite maisto Tunise užkandinėse, tuomet galite paragauti ir ne tik tunisietiškos virtuvės patiekalų, tačiau ir nemažai turkiškų bei prancūziškų, o taip pat ir kaimyninių šalių patiekalų, kadangi užkandinėse būna ir turkiškų kebabų, ir specialios konditerijos ir Prancūzijos. Apskritai, maistas Tunise yra labai kokybiškas, tačiau ne visur rasite tik tradicinius patiekalus. Tik nuo jūsų norų priklauso, ką norėsite išbandyti – užkandinėse maistas yra gana paprastas, o štai prabangiausiuose restoranuose laikomasi įsitikinimo, kad turistams turi būti patiekiami autentiški tunisietiško maisto gaminiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *