Paskutinės minutės kelionės

Paskutinės minutės kelionės – tai galimybė sutaupyti apie 15-30% kelionės programos išlaidų, kai viską užsisakote iki skrydžio likus kelioms savaitėms ar anksčiau. Šis keliavimo būdas paplitęs tarp visų amžiaus kategorijų žmonių.

Viskas veikia labai paprastu principu: paskutinės minutės kelionės organizatorius, pardavęs didžiąją dalį, pavyzdžiui, kelionės į Prancūziją bilietų, daro nuolaidą likučiui, nes iki kelionės lieka per mažai laiko, kad būtų galima spėti likusius pardavimus atlikti už pilną kainą. Dėl šios problemos (kaip užpildyti pilną lėktuvą) paskutinės minutės kelionės pasiūlymų internete yra labai daug. Lyginant su laikais iki 2008 metų, kai nebuvo prasidėjęs ekonominis sunkmetis ir visos paskutinės minutės kelionės buvo tiesiog graibstomos, [Nuotrauka 2] situacija kardinaliai kita: paskutinės minutės pasiūlymų yra daugiau nei žmonių, kurie tuo pasinaudoja.

Dėl šios priežasties stipriai sumenko anksčiau įžymi buvusi ‚Paskutinės minutės kelionės medžiotojų“ kultūra. Dabar praktiškai visi norintys gali tokiais tapti. Dabar kelionių agentūros interneto svetainė atrodytų keistai tuščia, jei pagrindiniame puslapyje nebūtų stambaus „paskutinės minutės kelionės“ lauko.

Nors dažniausiai šią informaciją agentūros tvarkingai atnaujina kiekvieną dieną, realiau susidomėjusiems patariame užsiregistruoti kelionės agentūrų sistemoje pasiūlymams į elektroninį paštą gauti.

Prieš pirkdami paskutinės minutės keliones, privalote suprasti, kad finansiniais sumetimais patrauklesni pasiūlymai negarantuoja, kad pavyks nukeliauti ten, kur ir norėjote. Žmonės, tokiu būdų keliaujantys pirmą kartą, turėtų nepykti ant kelionės organizatorių dėl nepateisintų individualių viešbučio ar pageidaujamų ekskursijų lūkesčių.

Egzistuoja ir super paskutinės minutės kelionės

Šio skambaus termino kai kurie nuolaidų nesivaikantys keliautojai galėjo ir negirdėti. Šie „super“ pasiūlymai atsiranda tuomet, jei iki kelionės likus vienai dienai (kartais dviems ar trims) lėktuve vis dar yra vietų, kuriomis agentūra gali disponuoti. Tuomet yra paskelbiama „super“ paskutinės minutės kelionės akcija. Jos metu yra taikomos 50 proc. o kartais net 70 proc. nuolaidos! Deja galima ant pirštų suskaičiuoti, kiek laisvų vietų į tokią kelionę yra siūloma.

Jeigu ši idėja jus ypatingai sudomino ir jeigu jums nė motais išvykimo data (ar pirmadienis, ar penktadienis), papasakosime veiksmingiausius kelius šiam super paskutinės minutės kelionės pasiūlymui gauti.

Labai maža tikimybė, kad šį „super“ pasiūlymą rasite naršydami internete. Tiems, kurie su šiuo teiginiu nesutiks, pasakysime atvirkščiai: jeigu norite turėti daugiau šansų sulaukti jus dominančių „super“ paskutinės minutės kelionės pasiūlymų, privalote telefonu susisiekti su kuo įmanoma daugiau kelionių agentūrų ir gražiai paprašyti darbuotojų, kad apie atsirandančius variantus jus informuotų asmeniškai sms žinute ar paskambinę. Perspėjame, kad ketinant keliauti pačiais populiariausiais paskutinės minutės kelionės maršrutais (pavyzdžiui kelionės į Turkiją, kelionės į Egiptą ir t.t.), galite susidurti su konkurentais. Dėl to, protinga išeitis būtų, pagal galimybes, aplankyti kelias kelionių agentūras asmeniškai ir galbūt netgi palikti joms užstatą.

Kad tai padarytumėt, jums privalo nerūpėti tiek išvykimo data, tiek orientaciniai maršrutai. Žinoma, galite nurodyti, kad, pavyzdžiui, norite keliauti į Pietryčių Europą ir sukonkretinti, kad jus labiausiai domintų super paskutinės minutės kelionės į Graikiją, į Kretos salą. Agentūrų darbuotojai pasižymės jūsų pageidavimus ir pasistengs kuo geriau į juos „įtaikyti“. Tačiau labai nenustebkite, jei po kelių dienų gausite jų trumpąją žinutę, siūlančią keliones į Bulgariją ar keliones į Kiprą.

Taigi, palikę užstatą, jausitės saugūs ir ramūs, kad su jumis bus susisiekta visais super paskutinės minutės kelionės klausimais. Jeigu kuris nors iš pasiūlymų tiks, galėsite atlikti rezervaciją nedelsiant.

Paskutinės minutės kelionės pasiūlymai internete

Norėdami žinoti kur važiuojate ir mažiau rizikuoti kelionės įspūdžių kokybę, pigių kelionių (10-30 proc. nuolaida) paiešką sėkmingai atliksite ir internetu. Mūsų nuomone, geriausios vietos tam yra dvi:

Makalius.lt – čia praktiškai nuolat rasite ypatingai pigias keliones į Ispaniją ir Portugaliją.

Pigioskeliones.lt – nuostabus paskutinės minutės kelionės projektas Lietuvoje. Gaila, tačiau dar tinkamai neįvertintas ir ne toks populiarus kaip makalius.lt.  Šiame puslapyje rasite tiek paskutinės minutės keliones, tiek vien aviabilietus. Tokiuose puslapiuose kaip šis paskutinės minutės kelionės kainos nuolat kinta, todėl labai sunku užčiuopti kokią nors tendenciją. Tarkim šiuo metu kelionės į Kanarų salas čia kainuos 1099 Lt už savaitės poilsį trijų žvaigždučių viešbutyje!

Jeigu domina tik pigūs aviabilietai

Esant poreikiui vien skristi, siūlome naudotis pigiųjų skrydžių aviakompanijų paslaugomis. Lietuvoje šias paslaugas teikia dvi įmonės: „RyanAir“ ir „WizzAir“. Pirmoji skraidina iš Kauno ir Vilniaus oro uostų, o antroji – tik iš Vilniaus. Apie „RyanAir“ jau esame šiek tiek kalbėję ankstesniuose įrašuose. Ši bendrovė siūlo ypatingai žemas skrydžių kainas. Dažnai atrodys, kad tai paskutinės minutės kelionės pasiūlymas.

Pigiųjų skrydžių bendrovėje „WizzAir, lėktuvų bilietai dažnai jums kainuos brangiau nei „RyanAir“. Tačiau už visus bagažo ir aptarnavimo mokesčius paklosite pigiau. Skrendant iš Vilniaus oro uosto reiktų apgalvoti pasigilinant, kurios aviakompanijos paslaugomis naudotis. Paskutinės minutės kelionės bilietų kainas galite patikrinti internetu, o jeigu skrydį planuojate iš anksto, tuomet, mūsų nuomonę, geriau rinktis „RyanAir“.

Svarbu! Skrendant į Londoną ar Romą, reiktų žinoti, kad šios bendrovės leidžiasi skirtinguose oro uostuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *